dýhované

GOLVABIA - dýhovaná podlaha má smysl

Podlaha, která přináší veškeré výhody pravého dřeva, jednoduchá na pokládku, za přijatelnější cenu, s nízkou konstrukční výškou, tedy ideální varianta pro podlahové topení mezi dřevěnými podlahami.
Svět podlah Golvabia
Lightwood/MaxWood/MaxWear/MaxWear Stone

GOLVABIA je rodinná společnost, která vyrábí podlahy již od roku 1949. Má kořeny na jihu Švédska a je pro ni přirozené, že se snaží vyhovět jak vysokým požadavkům zákazníků na kvalitu, tak má na mysli životní prostředí. Je držitelem certifikace FSC a podporuje odpovědný přístup k využívání přírodních zdrojů. Je též držitelem certifikace ISO 9001:2008.

V průběhu své existence firma GOLVABIA získala rozsáhlé zkušenosti a získala dobrou pozici na trhu s podlahami. Od původního rybího vzoru (herringbone) vyvinuli celou řadu různých sérií. Jejich dřevěné podlahy mají nové typy zámků a vyvinuli též nový produkt, který kombinuje vinylový povrch a povrch Nadura. Zaměřili se na snadnou instalaci a vyvinuli zámky páté generace 5G, které umožnují snadnou instalaci. Veškeré výrobky vyrábí sami a dodržují ty nejvyšší požadavky na kvalitu. Nabízí širokou řadu různých materiálů, vzorů, zajímavých prvků a vlastností, ze kterých si můžete vybrat. Jde jim o to, aby zákazníci našli právě tu podlahu, kterou potřebují a chtějí.
Vítáme Vás ve světě podlah GOLVABIA. Ve světě možností.
životní styl
Líbí se Vám moderní interiéry či jste trochu více tradičního zaměření? Mnozí chtějí žít v čistém, otevřeném prostoru, který není zatížen věcmi, kde jsou přímé linie a jemné barevné tóny. Na druhou stranu jiní upřednostňují domov, který je plný teplých barev, útulných přehozů, pohodlných pohovek a načechraných polštářů. Světlá či tmavá, kontrast či harmonie, teplé či chladnější tóny?! Široká nabídka podlah nabízí alternativy pro všechny. Kombinujte a hrajte si, dokud nábytek, stěny i podlaha nejsou přesně tak, jak mají být – a to DLE VÁS. Vyberte správnou podlahu a vytvoříte základ domova.
kvalita
Chcete podlahu z opravdového a exkluzivního dřeva – něco, co není jen tak vidět a něco, co opravdu vydrží? Vyjdeme Vám vstříc – široká nabídka dřevěných dýhovaných podlah GOLVABIA vyhoví Vašim potřebám, i technickým a estetickým požadavkům. Nejsme střední proud – jdeme novou a nekonvenční cestou, a proto mezi jinými nabízíme i Lightwood, což je exkluzivní a moderní dřevěná podlaha, avšak za cenu, která Vám nevyprázdní peněženku. Obdobně je vyvinutý MaxWear, což je hybrid mezi podlahou LVT a zámkovou podlahou, je jemná, avšak trvanlivá – a co víc, velmi jednoduchá na instalaci.
Podívejte se na veškeré alternativy, které nabízíme! Mohou se trochu lišit od toho, na co jste zvyklí. Garantujeme Vám, že každá z nich má celou řadu předností. Možná právě ty přednosti, které hledáte.
lightwood - tenká podlaha ze skutečného dřeva
Lightwood je 7 mm dřevěná podlaha, která je přeci jenom o něco chytřejší než mnohé jiné. Nabízí veškeré báječné vlastnosti skutečného dřeva. Je teplá, pohodlná, nabízí variaci, stejně tak jako přírodní materiály. Avšak dřevěná vrstva v Lightwood je o něco slabší než v tradičních lamelách. Proto také Lightwood Golvabia stojí méně a můžete si vybrat z exkluzivních druhů dřeva a moderních vzorů, aniž byste se museli strachovat o to, že překročíte svůj rozpočet.

SÉRIE LIGHTWOOD
2 a 3 LAMELA - 2/3-STRIP
Klasické dřevěné podlahy připomínající vzorem parkety
PRKNO - PLANK
Tradiční podlaha, kde je dominantou dřevo
KLASIKA - CLASSIC COLLECTION
Tradiční vzory podlah – různé druhy vazeb a linií
OVOCE - FRUIT COLLECTION
Barevná řada různorodých podlah z ovocných stromů
ČOKOLÁDA - CHOCO COLLECTION
Série moderních tmavě hnědých a černých odstínů
maxwood - robustní a silná dřevěná podlaha
MaxWood je silná a trvanlivá 10 mm dřevěná podlaha, která je novou interpretací klasické lamelové podlahy. Na tvrdém podkladu HDF je tenká vrstva dřeva, která je ošetřena velmi silným a trvanlivým lakem. Odolnost je dále podpořena zámkovým spojem, který je chráněn proti vlhkosti, a na zadní straně lamely je vrstva pohlcující zvuk s názvem CatWalk („budete chodit tiše jako kočka“), která snižuje jak rezonanci, tak klapavé zvuky. Tato podlaha je vhodná též pro veřejné prostory.
Podlaha, která je nekompromisní. O něco silnější – o něco robustnější
GOLVABIA má celoživotní zkušenosti s dřevěnými podlahami a nyní vyvinula nový materiál pro ty, kteří nekompromisně upřednostňují dřevěné podlahy. Dřevěná podlaha tam, kde to dosud nepřicházelo do úvahy. MaxWood je autentická dřevěná podlaha, avšak s nezvykle moderní a trvanlivou konstrukcí. Proto dokáže zvládnout mnohem více zátěže a vy budete mít z krásné dřevěné podlahy mnohem více potěšení.
Základem odolnosti Max Wood je její základní vrstva, která se skládá ze stlačeného dřeva, je tedy mnohem tvrdší než ty nejtvrdší typy dřeva. Podlaha tudíž dobře zvládá bodové zátěže, padající předměty a je bytelná, což znamená, že je možné použít též mnohem tvrdší lak. Výsledkem je přírodní podlaha ze skutečného dřeva, která má extrémní užitné vlastnosti.
NOVINKA – robustní, silná – mnohem déle vydrží
MayWood je nyní dostupný i ve variantě 180 cm dlouhých prken – tradiční, bytelná, dřevěná podlaha
Klasická krása, moderní konstrukce
MaxWood je inovativní podlaha, která otevírá nové možnosti ve světě dřevěných podlah – nabízí nové možnosti interiérového designu za pomoci dřeva. Dobře vyvinutá konstrukce a chytrá volba materiálů, která vydrží mnohem větší zátěž, a přitom neztrácí výhody skutečné dřevěné podlahy. Je krásná, pohodlná a nekompromisní, když přijde na životnost.
Nesmírně tvrdý lakovaný povrch MaxGuard prodlouží životnost MaxWood podlah – tyto podlahy pak vydrží mnohem déle než standardní dřevěné podlahy
Ochranná impregnace spojů zajistí větší odolnost proti vlhkosti než standardní zámky.
Základní deska z HDF je velmi bytelná a zajistí stabilitu podlahy. Zámky 5G zajistí jednoduchou instalaci.
Vrstva CatWalk na spodní straně má funkci jak integrované podložky, tak funguje jako efektivní tlumič hluku. Skládá se z porézní vrstvy dřevovlákna a mikroskopických vzduchových bublin.

OPRAVDOVÉ DŘEVO
Povrch MaxWood je z opravdového dřeva. To znamená, že bude mít přirozené barevné tony a krásné zabarvení dubu, jasanu, ořechu atd. Skutečná kresba dřeva dodá podlaze přírodní charakter, živoucnost a různorodost, kdy každá lamela je trochu jiná.
SÍLA, KTERÁ JDE POD POVRCH
Jádro lamel MaxWood je vyrobeno z vysokotlakého dřevovlákna, které vydrží zvýšenou zátěž. Spoje jsou chráněné ochranou impregnací, což znamená, že jsou mnohem odolnější než standardní spoje.
ODOLNOST POVRCHU
Díky bytelnému základu je možné aplikovat nesmírně tvrdý lak MaxGuard. Je málo laků na trhu, které udrží lesk dřevěných podlah živoucí po tak dlouhou dobu a které jsou tak odolné proti poškrábání.
BÁJEČNÉ POHODLÍ
Díky povrchu ze skutečného dřeva je podlaha teplá, měkká a méně hlučná. Pohodlí je též zvýšeno díky spodní vrstvě – CatWalk- která slouží jako velmi efektivní tlumič hluku.
maxwear - Nemusíte být tvrdí, abyste byli silní
MaxWear je inovace, která kombinuje tvrdou dřevovláknitou desku HDF a povrchovou vrstvu nesmírně odolného vinylu. Podlaha je tedy velmi odolná vůči poškrábání a opotřebení, aniž by byla tvrdá, chladná a nepřívětivá. Měkký povrch a zadní vrstva CatWalk, která snižuje zvuk, činí MaxWear příjemnou alternativou vysokotlakého laminátu.
Novinka od Golvabie, podlaha MaxWear je atraktivní kombinací měkkosti i síly. Materiál je neskutečně odolný, ale také nabízí komfort a je měkký na dotek – proto pro Vás může být výbornou alternativní volbou, pokud uvažujete o laminátu, protože máte vysoké požadavky na zvládání zátěže.
MaxWear by se dal v podstatě nazvat „měkkým laminátem“ – trvanlivost není dána pouze extrémně tvrdým povrchem, avšak spíše odolností materiálu. Ten vytváří příjemnou pohodu, aniž by se kompromitovaly vysoké požadavky na opotřebení. Vysoký komfort je též umocněn integrovanou absorpční vrstvou CatWalk a ochrannou impregnací zámkových spojů.
MaxWear podlaha je složena z pečlivě vybraných komponentů a představuje revoluční kombinaci pohodlí a technických vlastností. Nový materiál nabízí řadu výhod a splňuje extrémní požadavky jak na životnost, zvukové vlastnosti i atraktivní design.
Povrchovou vrstvu tvoří 0,55 mm vinylu, což je měkký, pružný a extrémně odolný materiál, který se poddá a tlumí hluk. Vzory podlahy jsou atraktivní jak na dotek, tak na pohled.
Ochranná impregnace spojů zajistí lepší odolnost vůči vlhku, než mají standartní spoje.
maxwear stone - Měkčí než dlaždice, tvrdší než kámen
Uvažujete o keramických dlaždicích na chodbu, ale nechce se Vám jednak do složitější pokládky, a pak se bojíte, že tvrdé a studené keramické dlaždice nebudou působit útulně? Pak Vám bude vyhovovat výrobek MaxWear Stone. Jednak nabízí jednoduchou instalaci na zámek – podlaha z dřevovláknitého podkladu HDF má měkkou a teplou vrchní vrstvu z homogenního dřevovlákna, která vypadá jako keramická dlaždice, ale přitom je teplá a velmi odolná. Formát 26 x 56 navíc vypadá stejně jako keramická dlaždice se spárami.
MaxWear Stone je nový přírodní materiál, který vypadá jako kámen. Povrch je ošetřen za pomoci technologie Nadure, kdy je zrnité recyklované dřevovlákno stlačeno pod vysokým tlakem a kdy jsou do něj vyraženy vzory dlaždic. Vyrobený produkt pak vypadá jako dlaždice, kterou mnozí chtějí, avšak nechtějí mít nevýhody spojené s kamenem či keramikou.
Podlaha MaxWear Stone se instaluje jednoduše jako standardní podlahy se zámkem, dají se instalovat na dřevěném podkladu, kde by keramika či kámen neobstály. Pevná vrchní vrstva je flexibilnější než kámen, avšak stejně tak trvanlivá, jelikož schopnost vyrovnat se s oděry je zkombinována se schopnosti vyrovnat se s padajícími předměty, aniž by došlo k prasknutí. Měkčí materiál má též celou řadu dalších výhod. Je flexibilnější, tudíž absorbuje hluk a je pohodlný při chůzi. Je též teplejší a mnohem příjemnější na dotek.
Skutečné dřevo – jen je jej o něco méně
Se svou podlahou žijete každodenně. Každý den Vám na ní spočine zrak – každý den přes ni několikrát přejdete. Proto je dobré být při výběru opatrný – podlaha musí ladit všem Vašim smyslům. Musí být pohodlná a příjemná. Nesmí skřípat či vytvářet jiné zvuky. Navíc musí být krásná na pohled a musí podtrhnout všechny další věci, které jsou v interiéru a tvoří Váš domov. Lightwood je chytrá podlaha, vyrobená ze skutečného dřeva, se všemi dobrými vlastnostmi, které skutečné dřevo má. Je teplá, měkká, má širokou škálu barevných variací. Navíc je vrchní vrstva dřeva o něco slabší než u tradičních lamel, což znamená, že stojí méně. Proto si můžete dovolit exkluzivní typy dřeva i moderní vzory. Lightwood Vám bez ohledu na Váš rozpočet nabídne dřevěnou podlahu, kterou opravdu chcete!
impregnace spojů
Tradiční slabá stránka dřevěných podlah je to, že se špatně vypořádávají s vodou. Dřevovlákno snadno absorbuje vlhkost a lamely tak nabobtnají. Kolekce dýhované podlahy GOLVABIA MaxWood and MaxWear jsou zaměřené na robustnost a odolnost, proto jsou vybaveny ochranou impregnací zámků, díky čemuž jsou mnohem odolnější vůči vlhkosti než standardní dřevěné podlahy se zámkovými spoji.
CatWalk - tlumič hluku
Tvrdé plovoucí podlahy mohou často rezonovat a zvyšovat hladinu zvuku. Aby tomu u dýhované podlahy GOLVABIA bylo zabráněno, MaxWood a MaxWear mají v sobě zabudované vrstvy, které pohlcují hluk. Vrstva CatWalk na zadní straně lamely funguje jednak jako integrovaná podložka, tak jako efektivní pohlcovač rezonance. CatWalk je papír, složený z porézní vrstvy dřevovlákna a mikroskopických vzduchových bublin.

moderní podlahy z opravdového dřeva

výroba dýhované podlahy golvabia

Z5